Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :
Splenda | SSS
Splenda
Splenda
Splenda
Splenda

Sıkça Sorulan Sorular

SPLENDA® Tatlandırıcı nedir?
SPLENDA® Tatlandırıcı, sukraloz içeren, şekerden yapılmış, tadı şeker gibi olan, düşük kalorili bir tatlandırıcı. SPLENDA® Tatlandırıcı şekerden daha az kalori ve karbonhidrat barındırır ve şeker yerine kullanılabilir. Sukraloz, patentli üstün teknolojik işlem ile şekerden (sukroz) üretilir. Sukraloz vücut tarafından tanınmamaktadır ve bu nedenle enerjiye yani kaloriye çevrilemez. Aspartam veya Sakarin içermez.

Hem tablet hem de toz halinde bulunabilen SPLENDA® Tatlandırıcı, şekere alternatif olarak yada diğer tatlandırıcıların kullanıldığı her yerde kullanılabilir. Tablet halindeki veya poşet içerisindeki SPLENDA® sıcak ve soğuk içeceklerde, granül halindeki SPLENDA® yemeklerde yada kek, kurabiye gibi hamur ve sütlü tatlılarda da şeker yerine kullanılabilir.Sucralose güvenli mi?

Kesinlikle, sukraloz çocuklar ve bebek bekleyen ve emziren anneler dahil herkese uygundur. 17 yılda yapılmış 100'den fazla araştırma, sukraloz'un güvenilirliğini göstermektedir. 80'den fazla ülke, yiyecek ve içecek ürünlerinde sukraloz kullanmaktadır.

Sukraloz'un güvenliğiyle ilgili çalışmalardan çıkarılan sonuçlarından bazıları:
* Bilinen yan etkisi yoktur.
* Ömür boyu günde 20 kilodan fazla şekere eşdeğer testlerde bile zehir etkisi tespit edilmemiştir.
* Vücutta birikmez.
* Kanserojen değildir.
* Gebelikte bebeğin gelişimini etkilemez.
* Sinir hücrelerine zarar vermez.
* Sukraloz enerji üretimi için metabolize edilmez.

SPLENDA® ürünlerine neden maltodextrin, dextrose and laktoz ekleniyor?
Sukaloz o kadar tatlı bir madde ki (şekerden 600 kat daha tatlı) bir çay kaşığı şekerin yerine çay kaşığının altı yüzde biri kadar sukraloz gerekir. Bir fincan çay ya da kahve için bunu ölçmenin ne kadar zor olacağını tahmin edersiniz. Bu nedenle, SPLENDA® granüle gereken hacmi sağlamak için maltodextrin eklenir. Aynı nedenle tabletlere laktoz ve poşet formuna dextrose eklenir. Bu ek maddeler yemeklerde ve diğer düşük kalorili tatlandırıcılarla birlikte yaygın olarak kullanılır. Maltodextrin mısır nişastasından yapılır ve tahıl ürünü içermez.

SPLENDA® Tatlandırıcı kullanmanın avantajları nedir?
SPLENDA® Tatlandırıcı sukraloz bazlıdır, şekerden yapılır ve tadı şeker gibidir ancak şeker olmadığı için şekerin kalorilerine sahip değildir. Tüm yiyecek türlerinde şeker yerine kullanılarak şeker alımını azaltır ve düşük şeker içeren ürünlerin, sağlıklı bir diyetin parçası olarak kullanılmasını sağlar. Şeker alımı kısıtlanmış kişiler için bu, yüksek şeker içerdiği için kaçınılan yiyeceklerin SPLENDA® ile hazırlanabilmesi ve tadına varılabilmesi demektir. SPLENDA® pişirme sırasında, tadından hiçbir şey kaybetmeden şeker yerine kullanılabilir.
Isıya dayanıklılığından dolayı, SPLENDA® diğer tatlandırıcıların aksine, tıpkı şeker gibi pişirme, fırınlama ve kaynatma öncesi tariflere katılabilir. SPLENDA® içeren bir tarifi uygulamak, normal bir tarif uygulamaya benzer. SPLENDA® pişirme sırasında yüksek sıcaklıklarda tadını korur.

Benzer şekilde, SPLENDA® ile hazırlanan içecekler şekere benzer tadını daima korur, sıcak havada bile.SPLENDA® için ‘Kabul Edilebilir Günlük Kullanım Miktarı' var mı?

Güvenlik araştırmaları, SPLENDA® ürünlerinde bulunan tatlandırıcı sukraloz'un yetişkin ve çocuklarda, geriye kalan hayatları boyunca her gün yüksek miktarlarda SPLENDA® ile tatlandırılmış yiyecekler tüketseler bile, sağlığa zararlı etkilere yol açmadığını göstermiştir.

SPLENDA® ne kadar düşük kalorili?
SPLENDA® granül: 1 çay kaşığı (0,5g) SPLENDA® granül, 1 çay kaşığı (5g) şekerin tatlılığına sahiptir. 1 çay kaşığı toz halindeki SPLENDA® sadece 2 kalori (kcal) bulunmaktadır. Sukraloz kalorisizdir. SPLENDA® granül'deki kalori, bu kullanımı kolay üründeki az miktarda maltodextrin (mısır nişastası benzeri bir madde)'den kaynaklanmaktadır.

SPLENDA® tablet: 1 SPLENDA® tablet, 1 çay kaşığı şekerin tatlılığına sahiptir. Her SPLENDA® tablet'te 0,2 kalori (kcal) bulunur. Sukraloz kalorisizdir. SPLENDA® tablet'indeki minimal kalori, tabletlere gereken hacmi sağlamak için eklenen az miktarda laktozdan gelir. SPLENDA® tabletleri küçüktür, çay ve kahvede kolayca kullanılabilir.

SPLENDA® poşet (granül veya tablet): 1 SPLENDA® granül poşet, bir çay kaşığı şekerin tatlılığına sahiptir. Her SPLENDA® granül poşetinde 2 kalori (kcal) bulunur. Sukraloz kalorisizdir. SPLENDA® granül poşet'teki kalori, az miktardaki maltodextrin ve dextrose'dan gelmektedir.

1 SPLENDA® tablet poşet, 1 çay kaşığı (5g) şekerin tatlılığına sahiptir. Her SPLENDA® tablet'te 0,2 kalori (kcal) bulunur. Sukraloz kalorisizdir. SPLENDA® tablet'indeki minimal kalori, tabletlere gereken hacmi sağlamak için eklenen az miktarda laktozdan gelir.


SPLENDA® Düşük Kalorili Tatlandırıcı Enerji ve Ağırlık Tablosu

ŞEKER
Çay Kaşığı
(5gr)
Bardak
(250gr)
1 kekte kullanım miktarı /
dilimde kalori
20 kalori
1.000 kalori
250gr / 83 kalori
SPLENDA® granül
2,0 kalori
100 kalori
25gr / 8,3 kalori
1 SPLENDA® tablet = 0,2 kalori (kcal)
1 SPLENDA® granül poşet = 2,0 kalori (kcal)
1 SPLENDA® tablet poşet = 0,2 kalori (kcal)

SPLENDA® Tatlandırıcı kullanmak kalori alımını azaltır mı?
İçerikte bulunan diğer maddelere bağlı olarak, evde yapılan yiyecek ve içeceklerde şeker yerine SPLENDA® granül kullanarak, şeker içeriği ve kaloride önemli azalma sağlanabilir.

Her SPLENDA® tableti, bir çay kaşığı veya 5g şekerin tatlılığına sahiptir. Çay veya kahvenin iki çay kaşığı şeker yerine iki SPLENDA® tablet ile tatlandırılması, 10 gram şekerden kaçınmak demektir. Günde 6 fincan çay veya kahve içtiğiniz düşünülürse, günde 60 gram şeker ve 240 kalori civarına denk gelir. Bir yılda bu miktar 87.500 kalori demektir. Bu miktarın ortalama bir metabolizma tarafından enerjiye dönüştürülmesi sonucunda 11 kg vücut ağırlığına denk düşmektedir.


SPLENDA® Tatlandırıcı'nın kan şekerine etkisi nedir?

Sukraloz'un kan şekerine ya da ensülin düzeyine etkisi yoktur (bkz. Mezitiz NHE, Maggio CA. et al. Glycaemic Effect of a Single High Oral Dose of the Novel Sweetener Sucralose in Patients with Diabetes. Diabetes Care. 1996;19:No.9.p1004-1005). SPLENDA® kan şekerini kontrol altında tutması gereken kişiler için uygundur. Bunun nedeni, vücudun sukraloz'a karbonhidrat muamelesi yapmamasıdır. Büyük miktarda bile, sukraloz kalori barındırmaz.

Granül, poşet ve tablet halindeki SPLENDA® Tatlandırıcı, maltodextrin gibi diğer maddelerin varlığından dolayı az miktarda kalori içerir. Olağan tüketimde, bu kalorinin kan şekeri seviyesindeki etkisi görmezden gelinebilir derecede azdır.

SPLENDA® tabletlerindeki laktoz, laktoza dayanıksız hastalar için sorun yaratır mı?
SPLENDA® tablet'leriyle tatlandırılmış bir fincan çay ya da kahvede tüketilen laktoz çok küçüktür: çaya veya kahveye eklenen sütteki laktoz (süt miktarına bağlı olarak) SPLENDA® tablet'lerindekinin 20 ila 60 katıdır.

SPLENDA® Tatlandırıcı'nın ‘Yiyecek Katkı Numarası' nedir?
SPLENDA®'nın katkı maddeleri listesindeki numarası E955'tir.

SPLENDA® Şekere Karşı: Yıllık İstatistikler
Her SPLENDA® tableti, bir çay kaşığı (5g) şekerin tatlılığına sahiptir. Çay veya kahvenin bir çay kaşığı şeker yerine iki SPLENDA® tablet ile tatlandırılması, 10 gram şekerden kaçınmak demektir. Günde 6 fincan çay veya kahve içtiğiniz düşünülürse, günde 60 gram şeker ve 240 kalori civarına denk gelir. Bir yılda bu miktar 87.500 kalori demektir.

Biliyor muydunuz...
Günde 6 fincan çay ya da kahveye kattığınız şekerin yılda 19 kilogramı bulacağını*
* Fincan başına 2 çay kaşığı şekerSplenda
Splenda
Splenda

splenda anasayfa | splenda kullanımı ve farkı | kolay pişirme önerileri | splenda tarifler | kullananlar ne diyor | nasıl sipariş verebilirim | soru sormak istiyorum | biz sizi arayalım
Copyright 2009 © Splenda. Sitede kullanılan tüm içerik Tele Sipariş Pazarlama'ya aittir. İzin alınmadan üçüncü kişiler veya firmalar tarafından kesinlikle kullanılamaz.

Splenda Sipariş Splenda Sipariş Splenda Sipariş Splenda SSS